Current Weather

Boys' Junior Championship

MetroWest Golf Club, Orlando

June 5, 2006

 

 16-18 Age Division

J C  Horne, Ormond Beach, 69 – Co-Medalist

Sean Metcalf, Celebration, 69 – Co-Medalist

Matt Tribby, Gainesville, 72 – Qualified

Andrew Voskuil, Kissimmee, 72 – Qualified

Zach Gates, Clermont, 74 – Qualified

Chase Sargent, Orlando, 74 – Qualified

Michael Cain, Orlando, 75 – Qualified

Doug Gordon, Winter Park, 75 – Qualified

David Hooper, Cassellberry, 75 – Qualified

Bennett Smith, Orlando, 75 – Qualified

Lee White, Bartow, 75 – Qualified

 

Daniel Sellers, Orlando, 75 – First Alternate

Kevin Lee, Lake Mary, 75 – Second Alternate

 

Andy Chen, Kissimmee, 76

Danny Griggs, Winter Park, 76

Alexan Lima, Orlando, 76

Danny Mayer, Winter Park, 76

Stephen Mervis, Winter Haven, 76

Cody Ryan, Gainesville, 76

Eric Shaw, Longwood, 76

Chris Wilson, Lake Mary, 77

Michael Boyd, Windermere, 78

Kris Coronado, Winter Garden, 78

Wills Reardon, Stuart, 78

Chase Fleming, Orlando, 79

Drew Florio, Celebration, 79

Sparky Sullivan, Apopka, 79

Eric Black, Celebration, 80

Charley Choucard, Celebration, 80

Sean Kisselback, Orlando, 80

Brian Long, Gainesville, 80

Sean Westhorpe, Titusville, 80

David Ziglar, Windermere, 80

David Shaw, Orlando, 81

John Gandy, Titusville, 82

Steven Graham, Winter Springs, 82

Stephen Wilson, Gainesville, 82

Ryan Hauer, Windermere, 84

 Matthew Perkins, Casselberry, 84

Shane Basso, Summerfield, 85

Craig Russell, Orlando, 85

Travis Cambre, Orlando, 87

Daniel Condello, Longwood, 87

Jaren Goode, Winter Haven, 87

Kyle Long, Ocoee, 87

Chapman Brownlee, Orlando, 89

Chris Capitanucci, Windermere, 90

Ronnie Kushner, Port Orange, 90

 

                                                                             

Bryan Gallagher, Port Orange, NS

Bradley Freed, Weston, WD

Keith Martin, Orlando, WD

 

 

13-15 Age Division

Brandon Ramirez, Orlando, 67 - Medalist

David Marx, Orlando, 70 – Qualified

Joshua Seale, Orlando, 70 – Qualified

Trevor Rinker, Winter Park, 71 – Qualified

Charlie Fitzgerald, Orlando, 74 – Qualified

Robbie Van Riper, Tallahassee, 74 – Qualified

 

Jordan Ebanks, Gainesville, 74 – First Alternate

Keanu Kia, Orlando, 74 – Second Alternate

 

D J Janolo, Kissimmee, 77

Travis Tolbert, Titusville, 77

Daniel Grier, Orlando, 77

Drew Guffey, Bartow, 79

Charles Kelly, Longwood, 79

Felipe Quiroga, Orlando, 80

Torre Rios, Winter Springs, 82

Joshua Strausbaugh, Casselberry, 82

Paul Schmidt, Orlando, 83

Patrik Sterner, Sebastian, 83

Logan Goodson, Melbourne, 87

Chance Long, Jacksonville, 100

 

                                                                             

Brian Berzanskis, Harmony, NS

C J Andriole, Orlando, NS

Aaron Bartuccio, Melbourne, NS

Frank Berzanskis, Harmony, NS

Andrew Kim, Lake Mary, NS

Ivan Ross, Lakewood Ranch, NS

FSGA links and resources
© 2017 Florida State Golf Association. All rights reserved. • Sitemap
While viewing this site, you are subject to our Terms of Use and Privacy Policy.
Return to Top