Junior Amateur Match Play (Boys 13-15 & All Girls)

Junior Amateur Match Play Championship

Carrollwood Country Club, Tampa, FL

July 20-21, 2015

Stroke Play Seeding Rounds

Boys 13-15

Tyler Wilkes, Tampa, FL 72- 74---146

Jonathan Yaun, Minneola, FL 73- 74---147

Justin Rickerson, Eustis, FL 76- 71---147

Blake Wheeler, Fort Myers, FL 76- 74---150

Dhruv Patel, Valrico, FL 77- 73---150

Joseph Pagdin, Orlando, FL 74- 77---151

Alex(Kyuhyeop) Lee, Orlando, FL 77- 75---152

Taylor John McGerity, Lake Mary, FL 76- 79---155

Brandon Doner, Palm Beach Gardens, FL 79- 77---156

Chase Nowicki, Windermere, FL 80- 76---156

Fletcher Wunderlich, Port St Lucie, FL 82- 75---157

Kyle Jarrett, Lakewood Ranch, FL 80- 77---157

Drew Angelo, Bradenton, FL 81- 78---159

Max Coutsolioutsos, Bradenton, FL 85- 77---162

Brett Schell, Saint Augustine, FL 83- 80---163

Dalton Plattner, Sarasota, FL 82- 81---163

 

Failed to Qualify

George Wood, Naples, FL 81- 83---164

Maxwell White, Tampa, FL 81- 83---164

Trey Meadows, Vero Beach, FL 81- 83---164

Val Salemi, Davie, FL 80- 86---166

Gray Albright, Ocala, FL 85- 82---167

Stefan Bolton, Tampa, FL 84- 84---168

Jason Duff, Elkton, FL 87- 82---169

Miles Albright, Ocala, FL 89- 80---169

Nick Kresl, Lakeland, FL 84- 85---169

Will Delgado, Chuluota, FL 88- 81---169

James Morotti, Brandon, FL 92- 85---177

Marc Kaneko-Fujii, Rotonda West, FL 90- 87---177

Dylan Sanchez, Lutz, FL 89- 91---180

Brett Geric, Winter Haven, FL 100- 91---191

Kaden Danley, Ocala, FL 102- 105---207

Andrew Escobio, Tampa, FL 102- NS---NS

Gabriel Fleck, Dade City, FL 100- NC---NC

Joey Burke, Naples, FL 87- WD---WD

Luke McCarthy, Tallahassee, FL 96- NC---NC

Michael Wijas, Lakewood Ranch, FL 92- NC---NC

Tiaan Mattiace, Jacksonville, FL 79- NC---NC

 

Girls 13-18

Alison Armstrong, Tampa, FL 76- 72---148

Emma Albrecht, Ormond Beach, FL 75- 73---148

Amelia Root, Jacksonville, FL 75- 74---149

Erika Smith, Orlando, FL 74- 75---149

Haydyn Gibson, Clearwater, FL 77- 75---152

Andie Shukow, Boca Raton, FL 76- 77---153

Sydney Shrader, Naples, FL 80- 73---153

Claire Albrecht, Ormond Beach, FL 78- 80---158

Claire Becker, Lutz, FL 84- 74---158

Roanne Tomlinson, Lake Mary, FL 87- 71---158
Kelly Harris, Land O' Lakes, FL 85- 74---159

Macy Somoskey, Sanford, FL 79- 80---159

Sabrina Hoskins, Orlando, FL 82- 78---160

Sydney Merchant, Lake Mary, FL 85- 75---160

Mindy Herrick, Gainesville, FL 78- 83---161

Ariel (Siqin) Yu, Bradenton, FL 77- 84---161

 

Failed to Qualify

Mariana Ocano, St. Petersburg, FL 90- 71---161

Courtney Cotterill, Bradenton, FL 84- 78---162

Sarah May, Fleming Island, FL 87- 77---164

Lauren Waidner, Fleming Island, FL 84- 81---165

Julia Towne, Eustis, FL 79- 87---166

Anna-Marie Kuenzle, Naples, FL 83- 85---168

Lauren Heinlein, Ocala, FL 89- 79---168

Sarah Noto, Tampa, FL 83- 86---169

Lauren Thielen, Lakeland, FL 90- 80---170

Victoria Cangero, Nokomis, FL 95- 75---170

Holly Davenport, Palm City, FL 84- 87---171

Sadie Chlapowski, St. Petersburg, FL 87- 87---174

Samantha Brimhall, Rockledge, FL 81- 93---174

Emma Paschal, Palm Harbor, FL 90- 85---175

Meadow Southworth, North Port, FL 87- 89---176

Sarah Noonan, Vero Beach, FL 90- 90---180

Brooke Lynn Ciccone, Cape Coral, FL 94- 91---185

Kali Plattner, Sarasota, FL 99- 98---197

Kelsy Holbert, Lutz, FL 87- NC---NC

Meredith Kiernan, St.Petersburg, FL 99- NC---NC

FSGA links and resources
© 2022 Florida State Golf Association. All rights reserved. • Sitemap
While viewing this site, you are subject to our Terms of Use and Privacy Policy.
Return to Top