Eastpointe Country Club - East Course , Palm Beach Gardens
Thursday, June 16 - Friday, June 17, 2016
Nicklas Staub, Boynton Beach, FL 67-69--136 - Medalist
Chris Nido, Palmetto Bay, FL 69-75--144 - Qualified
Alexander Vogelsong, Palm City, FL 76-70--146 - Qualified
Patricio Freundt-Thurne, Peru 73-73--146 - First Alternate
Alberto Martinez, Weston, FL 75-71--146 - Second Alternate
Amadeo Figus, Port Saint Lucie, FL 76-70--146
Carlos Marrero, Howey-in-the-Hills, FL 68-79--147
Ryan Hicks, Clearwater, FL 78-69--147
Alex Ross, Atlanta, GA 70-78--148
Daisuke Nakano, Port Saint Lucie, FL 73-75--148
Dongjin Park, Howey-in-the-Hills, FL 77-72--149
Jude Kim, Plantation, FL 79-72--151
Kritsarin Oukosavanna, Boca Raton, FL 75-77--152
Fred Biondi, Port Saint Lucie, FL 69-84--153
Anthony Muttillo, Boca Raton, FL 81-73--154
Bryan Teoh Wiyang, Jupiter, FL 79-75--154
Cameron Starr, Palm Beach Gardens, FL 77-77--154
Agustin Segundo Oliva Pinto, Argentina 79-76--155
Alec Nachmann, Boca Raton, FL 77-78--155
Jake Beber-Frankel, Miami, FL 73-82--155
Archie Britt, Decatur, IL 80-76--156
Ryder Sutcliffe, Jupiter, FL 78-78--156
Luke Gifford, Boca Raton, FL 81-76--157
William Whittaker, Palm Beach Gardens, FL 75-82--157
Zaffar Sikkander, Howey-in-the-Hills, FL 75-82--157
Matt Perenich, Tarpon Springs, FL 81-77--158
Thomas Pfoestl, Howey-in-the-Hills, FL 79-79--158
Blake Leon, Parkland, FL 79-80--159
Ben El Cohn, Clermont, FL 81-79--160
Jojo Pinel, Orlando, FL 81-79--160
Zubin Chandra, Singapore 82-78--160
Andrew Dontigny, Port Saint Lucie, FL 79-82--161
Zack Kubik, North Port, FL 80-82--162
Connor Quarantillo, Boca Raton, FL 79-84--163
Jason Langer, Germany 84-79--163
Taisuke Ono, Japan 83-80--163
Val Salemi, Davie, FL 82-81--163
Andrew Farraye, Saint Augustine, FL 87-77--164
Maxwell Sorger, Montclair, NJ 83-81--164
Roberto Nieves, Miami, FL 85-81--166
Will Radford, Ponte Vedra Beach, FL 85-81--166
Antony Forcellini Arevalo, Colombia 80-87--167
John Dubois, Windermere, FL 83-84--167
Jordan Laklak, Miami, FL 94-74--168
Max Sherman, Palm Beach, FL 83-86--169
Thomas Christensen, Coral Springs, FL 91-79--170
Allan Kournikova, Palm Beach, FL 83-88--171
Luke Sabie, Hollywood, FL 86-87--173
Natthawat Sakchawanpob, Boca Raton, FL 83-91--174
Luis Felipe Forero, Colombia 86-89--175
Dhruv Patel, Valrico, FL 87-WD
Gary Nicklaus, Jupiter, FL 91-WD
Jianming Fu, Howey-in-the-Hills, FL 85-NS
Mashengjun Li, Howey-in-the-Hills, FL 82-WD
Brandon Doner, Palm Beach Gardens, FL NC
Jake Grula, Orlando, FL NC
Wade Howard, Weston, FL NC
Stephen Davis, Tallahassee, FL WD
Matthew Glenn, Boca Raton, FL WD
Michael Maxwell, Jupiter, FL NS
Reece Kornfeld, Jupiter, FL WD
Rodrigo Sanchez, Dominican Republic WD
Zachary Fineberg, North Palm Beach, FL WD